Buhalterinė apskaita: pliusai ir minusai

buhalterinė apskaitaĮmonės dažnai susiduria su problema, kaip vis dėlto buhalterinė apskaita jų įmonėje turėtų būti tvarkoma. Ar samdyti finansininkę, ar užteks ir apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės. Dažniausiai bijoma, jog įmonės paskirta buhalterė nesusitvarkys su reikiamomis užduotimis arba neturės tam pakankamai laiko. Tačiau atsiminkite, jog apskaitos paslaugas teikiančiose bendrovėse jau yra surinkti profesionalūs darbuotojai, jie turi patirties ir darbo įgūdžių. Tad jums neteks vargti ir ieškoti tinkamo specialisto.

Išvardysime pliusus ir minusus, kurie galbūt jums padės apsipręsti.

  1. Darbo vieta. Samdomam finansininkui teks ieškoti ne tik, kur jam prisiglausti, tačiau ir supirkti visą reikiamą techniką. Nepamirškite, jog mokamos yra kompiuterinės buhalterinės programos, už kurias kasmet reikia mokėti vis iš naujo.
  2. Liga arba atostogos. Dažnai įmonės, kurioms vis dėlto reikalingas asmeninis finansininkas, tokių turi ne vieną, o mažiausiai du. Idant vienas susirgtų ar atostogautų. Tad pagalvokite, kiek rūpesčio jums užtrauktų finansininko liga, jeigu turėtumėte tik vieną finansininką. Tuo metu apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės šios problemos neturi. Mat greitai gali paskriti jums kitą jų įmonėje dirbantį specialistą.
  3. Apskaitos dokumentai. Šiuo samdomas finansininkas paruošia ir sutvarko pats savarankiškai. Tuo metu apskaitos paslaugas teikiančios bendrovei tokie dokumentai turi būti pateikti jūsų pačių. Tai yra ir jums kiekvieną mėnesį teks pildyti apskaitos dokumentus ir tik užpildytus pateikti įmonei.
  4. Operatyvumas. Samdomas finansininkas tikrai operatyviai atliks jam paskirtas užduotis. Tai yra čia ir dabar. Tuo metu apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės buhalterinė apskaita atliekama periodiškai, tam tikru laikotarpiu ir su įmonės dokumentais dirbama tik nustatytu laiku.
  5. Klaidos. Samdomas finansininkas realiai neatsako už padarytas klaidas. Už jas atsako pati įmonė ir jas privalo padengti. Tuo metu bendrovė, kuri tvarko jūsų įmonės buhalteriją sutartimi įsipareigoja šią žalą atlyginti, jeigu klaidą padarė jų darbuotojas.
  6. Be kontrolės. Visi kontrolės organai, kurie tikrina darbuotojo darbo vietą, programas, su kuriomis dirba buhalteris yra atskinga bendrovė. Tuo metu , jei samdysite finansininką, jūs pats būsite už tai atsakingas ir turėsite į savo darbo patalpas priimti tikrintojus. Žinoma, jų vizitai gali būti ir ne tokie dažni, tačiau visgi tai gali būti neopatogumas jūsų įmonei.

Taigi, susidėliojus visus pliusus ir minusus, nebeturėtų būti taip sunku nuspręsti, kokio tipo buhalterinė apskaita jums bus tinkama.

 

Parašykite komentarą